• Убиства со монограм

Мирната вечера на Херкул Поаро во едно лондонско кафуле ја прекинува непозната жена што му се доверува дека наскоро ќе биде убиена. Иако видно уплашена, таа го моли Поаро да не го бара нејзиниот убиец бидејќи со нејзината смрт правдата ќе биде задоволена. Истата вечер во еден отмен лондонски хотел се убиени тројца гости, а на секој од нив во уста му е оставено по едно копче.

Дали овие убиства се поврзани со преплашената жена? И, додека Поаро се труди да го расветли случајот, на повидок е четврто убиство.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Убиства со монограм

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Софи Хана
  • Достапност: На залиха
  • 400 ден
  • 340 ден


Слични продукти

Регрути

Регрути

Еден поинаков свет, веќе десетина години ги привлекува близнаците Шон и Дилoн Кирел. Местото што го ..

Автор:

357 ден 420 ден

Колку покрваво

Колку покрваво

Од број еден авторот на бестселери на „Њујорк тајмс“, легендарниот раскажувач и мајстор за куса фикц..

Автор:

485 ден 570 ден

Триптих

Триптих

Мајкл Ормвуд е детектив кому бракот му виси на конец, а ароганцијата и експлозивниот карактер лошо м..

Автор:

417 ден 490 ден

Мајски рози

Мајски рози

Прија е млада девојка која е мета на сериски убиец, истиот кој ја убил нејзината сестра пред неколку..

Автор:

391 ден 460 ден

Ознаки: ubistva so monogram, sofi hana