Анастасија Ален цел живот дава сѐ од себе за да добие шанса да влезе во Американскиот олимписки тим. Се натпреварува во лизгање уште од петгодишна возраст, има комплетна студентска стипендија благодарение на нејзината позиција во лизгачкиот тим и секојдневен распоред на активности од кои би липала и најамбициозната личност на светот. Стаси не си игра, Стаси секогаш цели на победа. Без исклучоци.

Нејтан Хокинс никогаш немал проблем што не може да го реши. Како капитен на Тајтанс, добро знае што значи одговорноста да го носиш целиот тим на рамена на мразот. Но благодарение на едно недоразбирање, двата тима мораат да го делат лизгалиштето, а партнерот на Анастасија се повредува. Тогаш Нејт е принуден да го замени хокеарскиот стап за хеланки и стариот страшен тренер за уште пострашен.

Тие се заглавени заедно на повеќе од еден начин, но во ред е, бидејќи Анастасија мрази хокеари… нели?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Скрши го мразот

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Хана Грејс
  • Достапност: На залиха
  • 590 ден
  • 472 ден


Слични продукти

Една страшна зима

Очајна да побегне од нејзините злобни и расипани роднини, Еванџелин Џенер бара помош од најзлогласни..

Автор:

336 ден 420 ден

Ти си мојот живот

… Ја позеде со растреперени раце и треперлив глас, извика: "Кај си, сонце на мама. Кај си, среќ..

Автор:

280 ден 350 ден

Почеток од соништата

По враќањето во долината Хадсон, Итан Бишоп веќе не е истата личност како што беше некогаш. Како пор..

Автор:

344 ден 430 ден

Рецептот за надеж

Еви бега од навидум блескавиот живот со нејзиниот речиси бивш сопруг. Од загубата на нејзиното бебе...

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: skrsi go mrazot, hana grejs