Понекогаш, лоши работи им се случуваат на добри луѓе, па добрите луѓе се принудени да прават лоши работи.

Дваесет години откако едно бебе е украдено од количка, една жена е убиена во дом за нега на стари лица. Двете злосторства се некако поврзани, а една добра/лоша девојка веројатно е клучот за откривање на вистината.

Едит можеби ја прелажале за да ја пикнат во домот, но сега, на осумдесет години, го планира своето бегство. Пејшнс работи таму, па така и се зближува со Едит, како со сродна душа. Но Пејшнс ја лаже Едит речиси за сѐ. А и Едит не е безгрешна. Токму затоа, нејзината ќерка Клео, воопшто не зборува со неа.

Со низа причини да не си веруваат меѓусебно, овие жени мора да решат една мистерија во која има тројца осомничени, две убиства и една жртва. И ако ја решат, можеби ќе откријат и што се случило со исчезнатото бебе, мајката која го изгубила и поврзаноста помеѓу нив. Ова е трилер во кој никому не може да му се верува…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Добра и лоша

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Алиса Фини
  • Достапност: На залиха
  • 520 ден
  • 416 ден


Слични продукти

Патриотска закана

Историјата на Законот за данок на доход стои во 16-тиот амандман во Уставот на САД. Но, една тајна г..

Автор:

440 ден 550 ден

Фрагменти од слики

Там е 11 годишно девојче. Таа иако никогаш немаше покажано интерес за визуелна уметност, цртежите ко..

Автор:

336 ден 420 ден

Мистериозниот случај во Стајлс

Дејството на овој роман се одвива во Англија за време на Првата светска војна на имотот Стајлс Корт,..

Автор:

304 ден 380 ден

Убиството на теренот за голф

Итен повик за помош го носи Херкул Поаро во Франција. Но тој стигнува предоцна за да го спаси клиент..

Автор:

280 ден 350 ден

Ознаки: dobra i losa, alisa fini