Колин дава сѐ од себе за максимално да ја искористи добиената втора шанса. На 28 години, фокусиран е строго на чекорење по вистинскиот пат – учи за да стане наставник, посветено вежба во вежбалница секој ден и ги избегнува сите места и луѓе кои биле крајно деструктивни во неговиот живот претходно. Ако нешто не му треба во оваа фаза, тоа е сериозна врска. Но кога случајно ја сретнува Марија Санчез една врнежлива вечер во Северна Каролина, неговите планови ќе се разнишаат до степен што ќе ги протресе дури и темелите на неговиот внимателно структуриран живот. А пак за Марија, вредна адвокатка и ќерка на имигранти од Мексико, Колин е предизвик за сѐ што сметала дека знае за себе и за иднината, некој кој ќе ја натера да се запраша што навистина ја усреќува.

Меѓутоа, пред да добијат шанса да замислат како би можел да им изгледа заедничкиот живот, почнуваат да се појавуваат злокобни потсетници на настани од минатото на Марија. И кога опасноста почнува да ја демне на секој чекор, судбината ги тестира двајцата на страшни начини. Дали демоните од минатото ќе го уништат она меѓу нив или љубовта ќе ги штити дури и во најмрачниот час?

Види ме е приказна за опсесија, нови шанси и љубов која ги покорува сите очекувања, потсетувајќи нѐ дека судбината често лежи токму во нашите раце.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Види ме

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Николас Спаркс
  • Достапност: На залиха
  • 590 ден
  • 472 ден


Слични продукти

Сите недовршени нешта

Ноа е на врвот од писателската кариера. Со милионските тиражи и обезбедените права за филмување на н..

Автор:

472 ден 590 ден

Те нема никаде

Изабела Месини се пријавува за болничарка на Црвениот крст со цел да побегне од куќата на мајка си. ..

Автор:

360 ден 450 ден

Бронзениот коњаник 1

Златните неба и прозрачните квечерини на белите ноќи и понатаму го чуваат сјајот на минатото. Величе..

Автор:

400 ден 500 ден

Во туѓа земја

По меѓународниот успех на „Совршената дадилка“, Лејла Слимани раскажува страсна романса меѓу марокан..

Автор:

280 ден 350 ден

Ознаки: vidi me, nikolas sparks