Конфликтот помеѓу мене и Вестон Локвуд започна на олтарот. Само што, никој од нас не присуствуваше на свадбата, заветите беа дадени декади пред ние двајцата да се родиме.

Нашите дедовци биле најдобри пријатели и бизнис партнери, сѐ до свадбата на дедо ми – кога неговата несудена невеста соопштила дека не може да се омажи за него, бидејќи била вљубена и во дедото на Вестон.

Двајцата мажи со години војувале за Грејс, која пак истовремено била нивната трета бизнис партнерка. Но на крајот, ниеден од нив не успеал да ѝ го украде срцето од другиот. Па така секој од нив си фатил на своја страна. Нашите дедовци се ожениле за други жени, а двајцата мажи станале најголемите бизнис ривали во историјата. Нашите татковци ја продолжиле семејната традиција на војување. Потоа ја продолживме и јас и Вестон.

Но со смртта на жената со која започнало сѐ, нашите дедовци неочекувано станаа сопственици на еден од највредните хотели во светот и јас заглавив со човекот кој сум родена да го мразам. И не е проблем да го мразам, па нашите семејства си вадат очи цел живот. Има само еден малечок проблем. Секојпат кога јас и Вестон се караме, некако завршуваме во кревет.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ривалите

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Вај Киленд
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден
  • 360 ден


Слични продукти

Совршенство

Тој ја бара совршената жена, а тоа дефинитивно не е таа...Зои е навикната да се грижи самата за себе..

Автор:

352 ден 440 ден

Горчливиот вкус на успехот

…И покрај големиот успех во Париз, на лицето на Петра провејуваше една сенка што ги истакнуваше нејз..

Автор:

280 ден 350 ден

Лесна одлука

Само тој има начин како да ѝ ја врати самодовербата…Тој ја гледа, иако не ја познава, сè додека на е..

Автор:

376 ден 470 ден

Меден месец

Што сè може да се случи за време на медениот месец кога одиш со твојот најголем непријател ..

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: rivalite, vaj kilend