Сите мислат дека Ленора Хоуп е убиец.

Кога нејзиното семејство било масакрирано, таа била единствената што останала жива во текот на трагичната ноќ.

Повеќе од пет децении подоцна, нема и парализирана, седи врзана за инвалидска количка. Ленора никогаш немала можност да ја каже својата страна на приказната, сè додека нејзината нова негувателка, Кит, не ѝ донесе дактилографска машина. Со еден функционален прст, Ленора почнува да пишува: „Сакам да ти кажам сè.“

Додека Кит ѝ помага на Ленора со пишувањето, станува јасно дека приказната крие повеќе од тоа што сите мислат. Но, кога на виделина излегуваат нови детали, Кит почнува да се сомнева дали Ленора ја кажува целата вистина. Дали жената за која се грижи можеби е многу поопасна одошто си мисли?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Само таа остана

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Рајли Сејгер
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден
  • 400 ден


Слични продукти

Паѓање

Штотуку се качивте на летот за Њујорк. Во авионот освен вас има уште четириесет и три патници. Она ш..

Автор:

392 ден 490 ден

Семејство

Лора е скршена по ненадејната смрт на нејзиниот сопруг. Борејќи се да се справи емоционално и финанс..

Автор:

360 ден 450 ден

Четиринаесеттата колонија

Што ќе се случи ако новоизбраните, претседателот и заменик-претседателот починат пред преземањето на..

Автор:

440 ден 550 ден

Гостин во ноќта

Таа мислеше дека е сама…Вајли го остава своето семејството и се сели во изолирана куќа во шума. Иако..

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: samo taa ostana, rajli sejger