Која е Џози Фер? И што сторила таа?

На прославата на четириесет и петтиот роденден во едно локално кафуле, популарната водителка на поткасти, Аликс Самер се среќава со една скромна жена по име Џози Фер која, исто така, го прославува својот четириесет и петти роденден. Тие се, всушност, близначки по роденден.

Неколку дена подоцна, Аликс и Џози повторно се среќаваат случајно, овојпат пред училиштето во кое учат децата на Аликс. Џози во меѓувреме ги преслушала поткастите на Аликс и предлага дека и таа би можела да биде интересна тема во нејзиниот серијал. Таа е, како што ù вели на Аликс, на работ да направи спектакуларни промени во својот живот.

Животот на Џози делува чуден и комплициран, и иако Аликс се чувствува на некој начин вознемирено и непријатно, таа не може да му одолее на искушението да продолжи со снимањето на поткастот. Постепено, таа почнува да разбира дека Џози крие многу мрачни тајни, и уште пред да се свести, Џози веќе е длабоко инволвирана во животот, но и во нејзиниот дом.

Џози набргу исчезнува, а Аликс, дури тогаш открива дека Џози има оставено ужасна и застрашувачка оставштина зад себе, но исто така и станува јасно дека таа сега е главната тема во нејзиниот поткаст за вистински злосторства, притоа изложувајќи го нејзиниот живот и животот на нејзиното семејство на смртна закана.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ништо од ова не е вистина

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Лиса Џул
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден
  • 400 ден


Слични продукти

Верити

Ловен е авторка на раб на финансиска катастрофа кога прифаќа една од оние понуди што доаѓаат еднаш в..

Автор:

336 ден 420 ден

Градината на пеперутките

Во една изолирана стаклена палата има стаклена градина. Во оваа градина растат разнобојни цветови, б..

Автор:

392 ден 490 ден

Прекрасен труп

Роман во кој е прикажана морничава и канибалистичка иднина на светот.Поради вирус што ги напаѓа живо..

Автор:

280 ден 350 ден

Ќе ти вратам за се

Секоја среда, како часовник, теророт се враќа.Изгледаше навидум како обична среда, се додека не заѕв..

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: nisto od ova ne e vistina, lisa djul