Еден ден, пет животи, но чии срца ќе бидат скршени со завршувањето на ноќта?

Денот за сите започна вообичаено како и секој друг. Трес Вокер го испраќаше својот сакан сопруг Макс на работа, незнаејќи дека токму на тој ден ќе го роди нивното прво дете и целосно несвесна дека кога ќе се обиде да го пронајде Макс, тој нема да биде таму каде што требаше да биде.

Во исто време, и најдобриот пријател на Макс, Ноа Кларк, се збогуваше со неговата сопруга Ања, пред да замине на работа, несвесен дека наскоро ќе открие дека жената што ја обожаваше го лажела со години.

И најблиската пријателка на двата пара, неодамнешната вдовица, Ненси Џенкинс, се подготвуваше да се сретне со Еди, нејзината прва вистинска љубов од училишните денови. Дали Ненси ќе има шанса повторно да го запали стариот пламен или ќе избере да остане покрај Трес кога ù е најмногу потребна?

„Еден ден со тебе“, приказна за две судбоносни збогувања, две неочекувани средби и едно деноноќие што ќе смени сè.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Еден ден со тебе

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Шари Ло
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Девојчински спомени

"Девојчински спомени" од Ани Ерно е уште едно навраќање на авторката кон лавиринтите на своето минат..

Автор:

312 ден 390 ден

Понекогаш доаѓа среќа

Младата Гора е заплеткана во необични сестрински односи со Ведра. Давид по разводот опсесивно се врз..

Автор:

200 ден 250 ден

Горчливо срце

Стаписувачка приказна за потрагата по покајание, одмазда и љубов. Приказна што ја потврдува суровата..

Автор:

440 ден 550 ден

Љубовта доаѓа тивко

Марти и Клем тргнуваат да си ги остварат надежите и соништата на Западот. Штом пристигнуваат, Клем г..

Автор:

336 ден 420 ден

Ознаки: eden den so tebe, sari lo