"Неговите очи ми кажуваа сѐ што со гласот не можеше. Разменивме илјада зборови без да изустиме ниту еден..."

Бегајќи од сеќавањата за трагичната смрт на татко ѝ, Бри Прескот ќе пристигне во заспаното, крајезерско гратче Пелион, полна со надеж дека овде конечно ќе го пронајде мирот, кој очајно ѝ е потребен. Но, оковите сѐ уште ја држат врзана за минатото. Кога случајно ќе го сретне Арчер Хејл, немо, но презгодно момче, кое живее изолирано на својот огромен имот, таа верува дека токму тој го чува клучот за нејзината слобода. Ќе ѝ помогне ли тој да си ги залечи раните?

Срцето на Арчер е одамна затворено за љубов. Во сообраќајна несреќа, освен што ги загубил родителите, го загубил и својот глас. Отфрлен од сите, тој нема со кого да разговара... Сѐ додека не се појави Бри. Ќе му помогне ли таа конечно да се слушне неговиот глас?

Толку многу страст и толку многу болка се преплетени во оваа емотивна приказна за двајца луѓе што учат како повторно да веруваат некому. Но, се чини дека тишината на Арчер е она што ќе им помогне да разберат оти понекогаш, сѐ што ни е потребно е една личност што ќе успее да го слушне нашето срце, звук што никој друг не се ни обидел да го чуе.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Гласот на Арчер

  • Издавачка куќа: Букленд
  • Автор: Миа Шеридан
  • Достапност: На залиха
  • 520 ден
  • 416 ден


Слични продукти

(Не)откриената тајна

Може ли старата куќа која се распаѓа да понуди нов живот, нова љубов и нова надеж?Животот на Џи..

Автор:

392 ден 490 ден

Го имам твојот број

Го изгубив. Единственото нешто на светот што не смеев да го изгубам. Мојот веренички прстен, кој е с..

Автор:

336 ден 420 ден

И небото беше наше

"И небото беше наше е вчудовидувачко остварување кое го потврдува возбудливото присуство на Паоло Џо..

Автор:

392 ден 490 ден

Точка на кулминација

Натали Беноа оди на службено патување како новинарка, но патувањето се претвора во пекол во моментот..

Автор:

312 ден 390 ден

Ознаки: glasot na arcer, mia seridan