1917 год. Првата светска војна е во својот зенит, кога Хејзел и Џејмс првпат се среќаваат на една забава во Лондон. Таа е срамежлива и талентирана пијанистка; тој е новопечен војник со соништа да стане архитект. Кога ќе се вљубат, тоа е на прв поглед и длабоко, но набргу Џејмс е испратен на полињата на смртта.

Обри Едвардс е исто така упатен накај рововите. Талентираниот музичар кој свирел во Карнеги Хол е член на 15. њујоршка пешадија, афроамерикански полк испратен во Европа да помогне да се стави крај на големата војна. Љубовта е последното нешто што му е на ум. Но, тоа е пред да ја сретне Колет Фурние, белгиска пејачка која веќе преживеала ужасна трагедија од рацете на Германците.

Триесет години откако судбината ќе ги поврзе овие четворица љубовници, грчката божица Афродита им ја раскажува нивната приказна на нејзиниот сопруг Хефест и на нејзиниот љубовник Арес во луксузна хотелска соба на Менхетн во екот на Втората светска војна...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Војна и љубов

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Џули Бери
  • Достапност: На залиха
  • 520 ден
  • 416 ден


Слични продукти

Вториот живот на Мириел Вест

Нејзиниот живот е среќен. Но сите овде имаат свои лузни, ако не на душата, на кожата.1920 година: гл..

Автор:

416 ден 520 ден

Се уште мислам на тебе

Дали искреноста е секогаш најдобра опција? "Се уште мислам на тебе" е роман полн со приказни за стар..

Автор:

360 ден 450 ден

Џентлмен во Москва

„Романот е исполнет со енергија од бројни авантури, љубовни афери и пресврти на судбината“. - Волстр..

Автор:

440 ден 550 ден

Во потрага по Ноел

Постојат приказни кои се чуваат во кутии со панделки, затворени. Таквите приказни се отвораат еднаш ..

Автор:

368 ден 460 ден

Ознаки: vojna i ljubov, djuli beri