Сериозниот, арогантен и секогаш намуртен елитен телохранител Рис Ларсен има две правила: прво, да ги заштити своите клиенти по секоја цена и второ, да не се вплеткува емотивно, никогаш. И никогаш претходно не бил во искушение да ги прекрши тие правила… сѐ додека не ја запознае неа.

Бриџет фон Ашеберг. Принцеза тврдоглава подеднакво како него, со скриен оган кој ги претвора неговите правила во пепел. Ден по ден, чекор по чекор, ги руши неговите одбранбени ѕидови и го соочува со вистината што повеќе не може да се одрекува: има дадено заклетва дека ќе ја штити, но сака само да ја уништи. Да ја земе. Бидејќи таа е негова. Негова принцеза. Неговото забрането овошје. Секоја негова фантазија.

Принцезата сонува за слобода да живее и да љуби човек по свој избор. Но, наеднаш е соочена со политички брак и трон кој никогаш не го ни посакувала. Затоа не смее да копнее по човекот кој не може да го има. Нејзиниот телохранител. Нејзиниот заштитник. Оној кој ќе ја уништи. Нивната љубов, неочекувана и забранета, може да уништи кралство… и да ги осуди на пропаст двајцата.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Изопачени игри

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Ана Хуанг
  • Достапност: На залиха
  • 470 ден
  • 376 ден


Слични продукти

Овој човек - посветен

Џеси е посесивен кон својата сопруга Ава, затоа што ја сака со секоја клетка од своето битие…Живот н..

Автор:

520 ден 650 ден

Убавина од љубов

Таа го освои срцето на најпосакуваниот плејбој. Но, дали тој сепак може да одолее на најубавите жени..

Автор:

392 ден 490 ден

Лето како во Мама миа

Лорел не ризикувала никогаш во животот. Сепак, како што се приближува летото, решена е да го направи..

Автор:

312 ден 390 ден

Мојот неодолив сосед

Првата ноќ откако Керолајн се вселува во нејзиниот фантастичен нов стан во Сан Франциско, таа сфаќа ..

Автор:

336 ден 420 ден

Ознаки: izopaceni igri, ana huang