Реалноста многу често не е онаква каква што ние си ја замислуваме. Но, понекогаш вреди да се ризикува.

По раскинувањето на долгогодишната врска, Беа Армстронг го избегнува своето семејство и нивното неизбежно "нели ти реков". Но, Божиќ се наближува и таа мора да се појави дома. А, како шлаг на тортата, на гости е поканет и неподносливиот Хенри Ферфакс - за кој нејзините родители отсекогаш сакале да се омажи.

Беа добива понуда за работа од соништата, но има неколку мали проблеми... Интервјуто е во Шкотска, Беа нема автомобил, а надвор почнува да паѓа снег. Единственото решение е да ја вози Хенри.

Дали овој Божиќ можеше да биде полош...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Нека снежи

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Бет Моран
  • Достапност: На залиха
  • 520 ден


Слични продукти

Оксана

Оксана Алексеев е млада, убава, силна и самостојна жена. Не сонува за љубовни бајки, но едно лето ст..

Автор:

250 ден

Ова завршува со нас

Понекогаш, оние што најмногу ги сакаме се тие што најмногу нѐ повредуваат.Лили Блум немала лесно дет..

Автор:

400 ден

Божиќ со мојот шеф

Адвокат – срцекршач, ја тера својата жешка асистентка да потпише договор дека нема да го легне.Декла..

Автор:

470 ден

Божиќна размена

Ема Далеј, заменска наставничка и надежна музичарка, посакува бел, снежен Божиќ, што сигурно нема да..

Автор:

370 ден

Ознаки: neka snezi, bet moran