Еви бега од навидум блескавиот живот со нејзиниот речиси бивш сопруг. Од загубата на нејзиното бебе. Од Лондон и од божиќната еуфорија.

Оддалечената куќа на југот на Франција изгледа како совршено мирно место за да ја надмине својата тага. Но, куќата на југот на Франција е спротивно од тивка, од петелот што пее во зори до бувот од шталата што испушта чудни звуци во долгата ноќ, а да не го спомнуваме и згодниот сосед на Еви, доктор Дидие, кој работи во својата гаража низ текот на целиот ден.

Сепак, наскоро, малата локална заедница почнува да ја освојува, потсетувајќи ја Еви што навистина е важно во животот.

Но, дали прекрасните сини очи на Дидие се повеќе од вкусните вечери на Еви? И дали откажаниот Божиќ - т.е. не-божиќната гозба за двајца - може да го излечи нејзиното срце?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Рецептот за надеж

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Фиона Валпи
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Љубов под маски

Млада писателка се заплеткува во забранета љубовна врска со Гитано, полна со тајни, измама и со мрач..

Автор:

399 ден

Нормални луѓе

"Нормални луѓе" е роман за моќта на привлекувањето, за пријателството и за љубовта помеѓу луѓето. Пр..

Автор:

450 ден

Ајде погледни ме сега

Нели Саливан секогаш била позната како „Госпоѓата со петгодишен план“. Но, кога ќе остане без р..

Автор:

420 ден

Ти треба само љубов

И покрај сите подеми и падови, мраз и темнина, неочекуваната љубов го полни срцето со среќа...

Автор:

330 ден

Ознаки: receptot za nadez, fiona valpi