Може ли старата куќа која се распаѓа да понуди нов живот, нова љубов и нова надеж?

Животот на Џина се претвора во кошмар: покрај неодамнешната загуба на својот татко, таа ги губи работата и нејзиното неверно момче. И кога ќе помисли дека од ова нема враќање, Џина добива неочекувано наследство. Нејзината најсакана тетка Лиз ѝ ја остава својата прекрасна, стара куќа во срцето на Бордо, регион познат по најубавите француски вина. Таа без двоумење ја прифаќа шансата за нов почеток.

Но, токму кога почнува да се чувствува како да припаѓа во нејзиниот распаднат, но шармантен дом, таа неочекувано открива огромна тајна што ја тера да се сомнева во искреноста на личноста на која најмногу ѝ верувала. Додека таа мисли дека тоа е знак да ги спакува куферите и да се врати во Лондон, огромна бура го руши покривот, а Џина нема каде да се обрати за помош освен на шармантниот син на нејзината сосетка.

И додека грозјето се подготвува за берба, дали Џина може да го најде својот пат до прошката и дали конечно е време таа повторно да го отвори своето срце за новата љубов?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

(Не)откриената тајна

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Фиона Валпи
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Љубовта доаѓа тивко

Марти и Клем тргнуваат да си ги остварат надежите и соништата на Западот. Штом пристигнуваат, Клем г..

Автор:

336 ден 420 ден

Кога сакаш некого

Годините поминати во неуспешни обиди да се зачне и роди дете имаат скршено многу повеќе од срцето на..

Автор:

336 ден 420 ден

Американската авантуристка

Приказната за Џени Џером Черчил, мајката на Винстон Черчил, наследничка родена во Њујорк, ..

Автор:

520 ден 650 ден

Солзи од килибар

Од татковината што наскоро ќе им исчезне, две семејства од различни делови на Прусија, Шипер и Халбр..

Автор:

552 ден 690 ден

Ознаки: неоткриената тајна, откриената тајна, neotkrienata tajna, (ne)otkrienata tajna, fiona valpi