Таа е скршена однатре…

Меган Хантер има дадено сѐ од себе за повторно да застане на нозе и да го остави кошмарот од своите тинејџерски години зад себе. Последното нешто што ѝ треба или што го сака во животот е некојси маж. Но кога ја напаѓа некој од минатото, страшен туѓинец со лузни интервенира, спасувајќи ги неа и нејзината мала ќеркичка. Но изгледот може да лаже затоа што и покрај тоа што човекот делува грубо и страшно, таа се чувствува безбедно со него. И за првпат во животот, сфаќа што е тоа копнеж.

Тој е скршен однадвор…

Натаниел Вест има платено висока цена за служење како маринец во Авганистан. Се враќа на неговиот семеен ранч во планините на Колорадо за да заздрави – и да биде сам. Унаказен каков што е, не може ни да мисли на романтики и секс. Но кај Меган има нешто што го враќа во живот, му ја зоврива крвта и прави повторно да се чувствува како маж. Кога гледа дека ја демнат опасности и се разоткрива вистината за нејзиното минато, тој се заколнува дека ќе ја штити, но и дека ќе го исцели нејзиниот ранет дух. Но соочувањето со минатото никогаш не е лесно – особено кога тоа вклучува оружје. Меган ќе мора да научи да му верува за да преживее, но и да се предаде на страст која продира многу… длабоко под површината.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Длабоко под површината

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Памела Клер
  • Достапност: На залиха
  • 420 ден


Слични продукти

Ослободување

Додека растев, Ремзи Стјуарт ми остави белези во душата што времето не умее да ги излечи.На дванаесе..

Автор:

450 ден

Девојките од песочниот замок

Бестселер автор нa њујорк тајмс1915 година. Елизабет Ендикот пристигнува како волонтер од Бостон во ..

Автор:

350 ден

Наслада

„Наслада“ e роман на полската авторка Марта Ѓидо награден со Наградата за литература на ЕУ во 2019 г..

Автор:

250 ден

Љубовното писмо

Приказна со безброј лица... мистерија, акција, шпионажа, романса и закана... опасна игра на мачка и ..

Автор:

550 ден

Ознаки: dlaboko pod povrsinata, pamela kler