Едно последно писмо. Неговата последна желба. Оди и биди со неа…

Бек,

Ако го читаш ова… го знаеш она за последното проштално писмо. Ти преживеа. Јас не. Немој да чувствуваш вина, затоа што те познавам и ако си имал шанса да ме спасиш, ќе си ме спасел. Затоа, без разлика во каква длабока, темна јама на вина се валкаш сега, престани.

Сепак, сакам да те замолам за една услуга – остави ја војската и оди во Телјурајд. Ела е сосема сама. Прво ни починаа родителите, па нашата баба, а сега Ела ме изгуби и мене. Премногу несреќа за еден човек. Едноставно не е фер.

Па ако мене ме нема, тоа значи дека не ќе можам да се вратам дома, како што планиравме. Не ќе можам да бидам таму за неа. Не ќе можам да ѝ помогнам на Ела да се справи со сѐ. Но, ти можеш. Затоа те молам, како мој најдобар пријател, да се грижиш за сестра ми, за моето семејство. Неправедно е да се бара тоа од тебе; знам. Не си тип што сака да се грижи и да се врзува, но многу ми е потребно ова. Те молам, не дозволувај сама да се справува со сите нејзини проблеми.

Ќе ти чувам место од другата страна, брате, но не брзај се. Искористи ја секоја секунда живот што ти се дава.

Рајан

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Последното писмо

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Ребека Јарос
  • Достапност: На залиха
  • 590 ден


Слични продукти

Невестата

Сите негови војници внимателно зјапаа во неговата сопруга. Тие можеби не ѝ веруваа на жената на нивн..

Автор:

520 ден

Љубовна хипотеза

Хипотеза: Еден мал експеримент може да се претвори во катастрофа, или во светско откритие.Олив Смит,..

Автор:

500 ден

Сопругата на винарот

„Љубов и предавство, простување и спас, се преплетуваат во приказната на овој прекрасен ро..

Автор:

500 ден

Споменот на него

По отслужувањето затворска казна од пет години за трагична грешка од минатото, Кена Роуан се враќа в..

Автор:

490 ден

Ознаки: poslednoto pismo, rebeka jaros