Парис Пералта е осомничена дека го убила својот славен сопруг, а нејзиното минато што долго време го криела сега се заканува да ѝ ја уништи иднината.

Парис е уапсена во нејзината бања. Покриена е со крв и држи жилет, додека сопругот лежи мртов во кадата зад неа. Таа знае дека ќе биде обвинета за убиство. Но, колку и да изгледа лошо сето ова, тоа не е она што најмногу ја загрижува. Поради непосакуваното медиумско внимание што сега ја опкружува, прашање на време е кога некој од нејзиното минато ќе ја препознае и ќе ѝ го уништи новиот живот кој толку напорно работеше да го изгради.

Дваесет и пет години претходно, Руби Рејес, позната како Ледената кралица, беше осудена за слично убиство во судскиот процес што ја разбранува Канада во почетокот на 1990-тите. Рејес знае која е навистина Парис и кога неочекувано излегува од затвор, се заканува дека ќе ги открие сите нејзини тајни. Оставена без избор, Парис мора најпосле да се соочи со мрачното минато од кое мислела дека избегала еднаш засекогаш.

Бидејќи единственото нешто полошо од обвинение за убиство се две обвиненија за убиство...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Се што правиме во мракот

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Џенифер Хилиер
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Ако прозбориш

Вистинска приказна за три сестри, Ники, Сами и Тори. По повеќе од една деценија го слушнаа зборот Ма..

Автор:

500 ден

Ми припаѓаш мене

Истрагата на суровите убиства што ја води детективот во Одделот за убиства Фицпатрик ќе го одведе до..

Автор:

450 ден

Лавиринт на духовите 2 дел

Алиса Грис и инспекторот Варгас ја истражуваат мистеријата на исчезнувањето на министерот Маурисиус ..

Автор:

450 ден

Пресметка

Малата Вака седи на студените скали пред своето ново училиште. Родителите веројатно заборавиле да ја..

Автор:

400 ден

Ознаки: se sto pravime vo mrakot, djenifer hilier