Шеснаестгодишната Џени Линд е киднапирана сред бел ден додека се враќа од училиште. Однесена е во запуштена куќа, каде што таа и другите киднапирани девојки се соочуваат со ужаси што ги надминуваат нивните најлоши кошмари. Иако очајно сакаат да избегаат, нивниот чувар го спречува секој можен обид за бегство. Времето минува, исчезнувањето на тинејџерката паѓа во заборав, па дури и нејзините родители повеќе не се надеваат на добри вести.

Пет години подоцна, телото на Џени е пронајдено обесено на игралиште. Нема докази, само еден сведок – маж кој не се сеќава што точно видел. Почнуваат да се појавуваат тела на млади девојки убиени на најсурови начини. Комесарот Јона Лина е единствениот што се сомнева дека сите убиства носат ист потпис и ги крши процедурите за да се обиде да го пронајде и запре крвожедниот психопат скриен зад невина маска.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Човекот од огледалото

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Лаш Кеплер
  • Достапност: На залиха
  • 630 ден
  • 504 ден


Слични продукти

И тогаш, таа исчезна…

„И тогаш, таа исчезна…“ ќе ве внесе во една емотивно разорувачка приказна на една мајка во потрага п..

Автор:

392 ден 490 ден

Убиствата на Алиса

Која тајна од животот на Луис Карол ќе предизвика нова серија ужасни убиства?Младата стипендистка Кр..

Автор:

280 ден 350 ден

Мали тајни

Сè што е потребно да се разоткрие нечиј живот е само една мала тајна…Марин има совршен живот. Омажен..

Автор:

320 ден 400 ден

Водни ритуали

Жртвата која некогаш била измачувана од монструм и самата станува монструм…Бремена жена е убиена на ..

Автор:

480 ден 600 ден

Ознаки: covekot od ogledaloto, las kepler