Љубов е кога некој ќе ве поттурне затоа што верува во вас кога и самите не верувате во себе.

Ако некој ја праша Џасмин Сантос со кој збор би ги опишала последните неколку години од нејзиниот живот, тоа дефинитивно би бил збор од пет букви.

По седумнаесет години, безброј повреди и прекршени ветувања, таа знае дека нејзината шанса да се натпреварува во уметничко лизгање е се помала.Но, кога ќе добие животна понуда од арогантниот идиот за кој во последните години мечтае како го турка под автобус во движење, Џасмин можеби ќе мора повторно да размисли за се… Вклучувајќи го и Иван Луков.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Од Луков со љубов

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Маријана Запата
  • Достапност: На залиха
  • 630 ден


Слични продукти

Премногу

Љубовта е чудна. Доаѓа од нигде-никаде. Таа е чиста емоција и страст. Емоцијата и страста може да би..

Автор:

470 ден

Нејзините љубовни тајни

Професорката Сара случајно наидува на еротски дневник што ѝ припаѓа на жена чие име е Ребека. Таа не..

Автор:

480 ден

Покорувајќи го војводата

Таа ја ризикува својата иднина за него, а тој го губи своето место во историјата заради неа.Англија,..

Автор:

500 ден

Една од оние ноќи во Малибу

Тоа беше само една од оние ноќи во Малибу, темна како прекривка од кадифе, кремави бранови кои се ур..

Автор:

350 ден

Ознаки: od lukov so ljubov, marijana zapata