По долго време, легендарната Сузан Елизабет Филипс се враќа со емотивен роман за женскоста, дивите срца и исцелувачката моќ на љубовта.

Кога животот ја разочарува по којзнае кој пат, младата вдовица Тес Хартсонг бега во мало гратче високо во планините Тенеси, надевајќи се дека во природата ќе успее да побегне од скршеното срце и да го најде мирот којшто ѝ е потребен за да си дојде на себе. Но наместо спокој и тишина, пронаоѓа енигматичен уметник кој исто така е во потрага по самотија, еден слободен дух со премногу тајни, едно беспомошно новороденче, група љубопитни тинејџери и град сомничав кон секој новодојденец, особено таквите тврдоглави како Тес.

А подеднакво тврдоглав е и Иан Норт; комплициран, надарен маж со измачена душа – човек кој ја тера Тес да преиспитува сè. Бегајќи кон овој нов живот, Тес се прашува: дали целосно ќе се изгуби себеси… или ќе си ја пронајде иднината?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Танцувај со мене

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Сузан Е. Филипс
  • Достапност: На залиха
  • 520 ден
  • 416 ден


Слични продукти

Линија помеѓу две неба

Моќно создадена книга, во која ќе се допрат луѓето и ѕвездите и случајно ќе се измешаат неколку судб..

Автор:

280 ден 350 ден

Последната од девојките Месечини

Лизи Месечина никогаш не ја сакала фармата на девојките Месечини. Пред осум години, таа ја напуштила..

Автор:

360 ден 450 ден

Првата жена фараон

Таа беше толку убава што сите жени ги засенуваше. Толку интелигентна, што успеа да ги погази си..

Автор:

400 ден 500 ден

Париската сопруга

1920 год во Чикаго: Хејли е дваесет и осум годишна девојка која мисли дека среќата ја напуштила. Слу..

Автор:

376 ден 470 ден

Ознаки: tancuvaj so mene, suzan elizabet filips