Подготвени или не, тој доаѓа… Тој ја игра најстарата детска игра што постои, криенка. Само што Колекционерот на очи ја игра до смрт.

Секојпат е исто. Колекционерот почнува со тоа што ја убива мајката, а потоа го киднапира детето и му дава на таткото четириесет и пет часа часа да го најде. Тоа е неговиот метод. Наоѓаат женско тело со пуштена стоперка во стегнатата рака на мртвата мајка. Избезумен, преплашен татко мора да го најде своето дете пред момчето да се задуши – и пред убиецот да му го извади левото око.

Александер Зорбах, бивши полицаец, сега новинар, ги има пријавено сите три убиства на Колекционерот на очи. Но овој пат е различно. Неговиот паричник е најден до трупот и тој сега одеднаш е осомничен. Колекционерот на очи сака Зорбах да ја игра неговата игра. Зорбах има точно четириесет и пет часа и седум минути да му го спаси животот на едно мало дете. И одбројувањето е започнато…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Колекционер на очи

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Себастијан Фицек
  • Достапност: На залиха
  • 420 ден
  • 336 ден


Слични продукти

Сфинга на гневот

Кога уредникот на издавачката куќа „Веда“ дознава дека еден познат писател е пријавен како исчезнат,..

Автор:

280 ден 350 ден

Тајниот говор

Том Роб Смит, авторот на "Дете 44", ни се враќа со напнат, неизвесен, нов трилер: приказна во која г..

Автор:

392 ден 490 ден

И тогаш, таа исчезна…

„И тогаш, таа исчезна…“ ќе ве внесе во една емотивно разорувачка приказна на една мајка во потрага п..

Автор:

392 ден 490 ден

Седум лаги

Сè започна со само една мала лага... Но никогаш не завршува тука. Eдна лага води кон друга..

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: kolekcioner na oci, sebastijan ficek