Книга за брзо читање на луѓето: дешифрирање на говорот на телото, откривање лаги и манипулации и разбирање на човечката природа.

Можат ли да се проценат луѓето дури и без да кажат збор? Со помош на оваа книга можете да станете „читач на мисли“ и да создадете длабоки и корисни врски со другите, но и подобро да се запознаете себеси и да си го подобрите животот.

Што можат да ни кажат гестовите на луѓето за нивните емоции? Како да ги дознаеме нивните побуди и скриени мисли? Дали гледањето во очи е сигурен знак за искреност? И зошто во сето тоа контекстот е толку важен?

Ова не е обична книга за говорот на телото и изразите на лицето. Иако ги вклучува сите тие нешта, како и нови техники за успешно разоткривање на лаги и манипулации, „Читајте ги луѓето како книга“ зборува за разбирањето на човечката психологија и природа. Со нејзина помош можете директно и брзо да се поврзете со секој човек, за остварување подобра комуникација и соработка. Но притоа ќе ги разберете и фините сигнали што самите ги праќате и ќе си ги зголемите емоционалната и социјалната интелигенција, својата благосостојба и целокупниот живот.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Читајте ги луѓето како книга

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Патрик Кинг
  • Достапност: На залиха
  • 320 ден


Слични продукти

За љубовта

Љубовта е најмоќното, но во исто време и најмалку проучуваното чувство. Нејзиното познавање, како ог..

Автор:

500 ден

Основно правило за успех : кумулативниот ефект

Без евтини фори. Без преувеличувања. Без магични стапчиња. Според Дарен Харди постои само еден, мног..

Автор:

420 ден

Моќта на личноста

Оваa инспиративна книга ќе ви помогне да се ослободите од несигурноста во себе и ќе ви покаже како д..

Автор:

300 ден

Менаџмент

Моќта на секоја организација е одредена, пред сè, од способноста на нејзините менаџери. Сакате да би..

Автор:

250 ден

Ознаки: citajte gi lugjeto kako kniga, patrik king