Една мистерија и една вистина закопани под многу лаги се темел на овој брилијантен психотрилер што ќе се поигрува со вашиот ум во текот на целата приказна.

Од летниот камп „Најтингејл“ исчезнуваат три девојчиња што никогаш не се пронајдени. Приказната предизвикува огромен медиумски публицитет, а кампот е затворен…

По петнаесет години, четвртото девојче од друштвото, Ема, веќе позната сликарка од њујоршката сцена, се враќа во повторно отворениот камп за да држи часови по сликање. Ема го гледа ова и како можност да ја реши мистеријата за цимерките, но и да се оттргне од сенките на минатото.

Напнатоста буквално извира од секоја страница, а како што постапно се откриваат важните детали, читателот останува без здив во обидот да дојде до вистината за исчезнувањето на трите девојчиња. Спектакуларниот крај остава без зборови и во целост прави пресврт на сѐ што дотогаш сте помислиле.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Кога лажев за последен пат

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Рајли Сејгер
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Досие : Љубов

Маја има сѐ, пари со кои може да си дозволи монденски забави, патувања низ светските метрополи, јахт..

Автор:

320 ден

Детето на месечевата светлина

Вознемирувачки и емотивен трилер што нема да ве остави мирни сè додека не откриете сè за вашите сосе..

Автор:

500 ден

Соларис

Најчитаниот автор на научна фантастика во светот конечно на македонски, со едно од најважните Sci-Fi..

Автор:

300 ден

Избриши ги солзите

Водена од опсесијата да ги пополнува празнините во туѓите животи, Мила Еџ има неверојатна страст, ин..

Автор:

450 ден

Ознаки: koga lazev za posleden pat, rajli sejger