Теди Крачер ја освоил наградата Наставник на годината на престижната академија „Белмонт“, училиште за најдобрите и најталентираните. Тој вели дека неговата сопруга не може да биде погорда – иако никој не ја видел подолго време. Теди не може да се заморува со смртта на мајката на една ученичка што сè повеќе личи на убиство, ниту, пак, со еден ученик кој сè подлабоко копа во неговиот личен живот. Главен фокус му е да ги турка овие деца до нивниот максимален академски потенцијал. Сè што сака е неговите колеги – и бескрајно наметливите родители – да му се тргнат од патот. Понекогаш е лошо што извонредноста доаѓа по многу висока цена...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

За ваше добро

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Саманта Даунинг
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Последниот облог

Отман, убав млад марокански маж во Казабланка, се враќа дома за да открие дека неговата постара фран..

Автор:

300 ден

Верниот читател

Трилогијата "Ловецот на вештерки" преку ноќ го прославува авторот на трилери Роџер Копонен. Но, се ч..

Автор:

490 ден

Водни ритуали

Жртвата која некогаш била измачувана од монструм и самата станува монструм…Бремена жена е убиена на ..

Автор:

600 ден

Канибалот

Неодолив полицаец заведува девојки кои набрзо стануваат главни улоги во неговите изопачени игри.Тој ..

Автор:

530 ден

Ознаки: za vase dobro, samanta dauning