Љубовта е секогаш повеќе од доволна.

Фокс Тортон, ловецот на кралски ракови, живее во согласност со репутацијата што го следи од основно училиште – забава без обврски. Духовит, привлечен и навидум несериозен, женскиот заводник ги поминува викендите во блискиот град. Но, кога во неговиот живот ќе се појави Хана Белинџер, принуден е да ги преиспита своите принципи.

Хана доаѓа на неколку дена во рибарското гратче со филмската екипа и се сместува во слободната спална соба на Фокс. Таа е имуна на неговиот шарм и се чини дека повеќе ужива во неговата личност. Бидејќи премногу му се допаѓа за да ризикува целосно да ја изгуби, тој го прифаќа понуденото пријателство. Но, поминувајќи ги деновите со неодоливиот казанова од Вестпорт, Хана сфаќа дека се замаглува границата меѓу нивното другарство и флертот.

Дали ќе продолжат да се преправаат дека се само другари или ќе се осмелат да си ја признаат љубовта? Ќе успее ли Фокс да ги победи своите внатрешни демони и да ги оправда надежите на Хана? И двајцата треба да си одговорат многу прашања додека сè повеќе се заплеткуваат во љубовната мрежа...

„Теса те разоружува со смеа, искриво ја запалува атмосферата, а потоа ти влегува право во срцето. Нежност, ранливост и вжештени ситуации – ете зошто Теса Бејли ми е една од омилените автори на сите времиња.“ - Сали Торн

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Фатени во љубовна мрежа

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Теса Бејли
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Безнадежно

Лажни вистини и вистински лаги во тајните ходници на животот на седумнаесетгодишната Скај. Прик..

Автор:

450 ден

Љубов под маски

Млада писателка се заплеткува во забранета љубовна врска со Гитано, полна со тајни, измама и со мрач..

Автор:

399 ден

Дива Марија Калас

Венеција 1957 година. Марија Калас е најголемата оперска певица на своето време, нејзиниот глас има ..

Автор:

550 ден

Забранета страст

„Колку тој беше полош со мене, толку повеќе сакав да му се допаднам.“Кога Елек доаѓа да живее со Гре..

Автор:

470 ден

Ознаки: fateni vo ljubovna mreza, tesa bejli