Што би направила Марија Кири ако…

Би Кенигсвасер живее според едноставен принцип: што би направила Марија Кири? Ако НАСА би ѝ понудила водечка улога во значаен невронаучен проект – што е буквално остварување на сонот – Марија би го прифатила без двоумење. Но мајката на модерната физика никогаш не морала да работи со Ливај Ворд.

Зашто Ливај, високиот и мрачен тип со продорен поглед, многу јасно ѝ дал до знаење на постдипломските студии – дека му е одбивна. Сега двајцата заколнати непријатели треба заедно да направат астронаутски шлем. Кога опремата ѝ доцни, новите колеги ја игнорираат и на секој чекор наидува на сопки, се случува невозможното – Ливај ги поддржува нејзините идеи и ѝ станува сојузник. А помислата дека навистина му се допаѓа – ги активира сите нејзини неврони.

Меѓутоа кога ќе мора да ја стави на коцка не само својата стручност туку и срцето, важно е само едно прашање: Што би направила Би Кенигсвасер?

„Али Хејзелвуд е совршена авторка која ни докажа дека науката може да биде и ептен секси, а љубовта може да се појави дури и на најнеочекувани места.“ - Џоди Пико

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Љубовни неврони

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Али Хејзелвуд
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден
  • 400 ден


Слични продукти

Светла страна

Кејт е најневеројатната жена што некогаш сум ја запознал во мојот живот. Таа ме промени, јас станав ..

Автор:

416 ден 520 ден

Последна желба

1996 е годината која менува сѐ за Меги. Кога на шеснаесет години ја праќаат да живее со тетка која е..

Автор:

440 ден 550 ден

Точка на кулминација

Натали Беноа оди на службено патување како новинарка, но патувањето се претвора во пекол во моментот..

Автор:

312 ден 390 ден

Покана за Прованса

Која е цената што ја плаќаме за среќа во животот? Еден сосема нормален ден добивате покана за п..

Автор:

280 ден 350 ден

Ознаки: ljubovni nevroni, ali hejzelvud