Атикус Крафтсмен, млад британски џентлмен кој работи во семејната издавачка куќа и голем љубител на чајот ерл греј, е задолжен да отпатува во Мадрид за да го згасне тамошното непрофитабилно списание. Неговата редакција ја сочинуваат пет многу сложни жени, кои се подготвени на сѐ само за да не останат без работните места. Кога Атикус необјасниво ќе исчезне во темната внатрешност на Шпанија, сомнението паѓа токму врз нив.

Инспекторот Манчего ќе биде задолжен да ги расплете нишките на настаните во кои романтичната комедија се меша со најтрогателна драма, а трилерскиот заплет завршува со врвно книжевно откритие на сите времиња. Тешкото станува лесно, судбините на хероите се испреплетуваат на најнеобични начини, а неволите потонуваат во море од солзи... но солзи од смеа и восхит. И сето тоа за да сфатиме дека љубовта објаснува сѐ. Предупредување: овој роман може да изврши длабоко влијание врз вашиот песимистички поглед на реалноста!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Среќа е да пијам чај со тебе

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Мамен Санчес
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Првиот ден од остатокот на твојот живот

Најскапоценото нешто што го имам е срцето, а него не можам да ти го дадам, па ти го давам тоа што ми..

Автор:

450 ден

Одмаздата на Тудорите

Елизабета е конечно на престолот. Очајна од ситуацијата таа го повикува својот најверен шпион да ù п..

Автор:

550 ден

Не кажувам

"Вратата ја затворам полека и зад мене го оставам Јосиф, клекнат на подот, заедно со Никита. Куќичка..

Автор:

300 ден

Првата жена фараон

Таа беше толку убава што сите жени ги засенуваше. Толку интелигентна, што успеа да ги погази си..

Автор:

500 ден

Ознаки: srekja e da pijam caj so tebe, mamen sances