Победете ги блокадите, совладајте го отпорот и раскрилете ја својата креативност

Ако сонувате да напишете роман, жалите што не сте ги завршиле своите слики, песни или сценарија, ако сакате да основате фирма, од денес да почнете со диета или вежбање... а сепак нешто ве спречува – ова е вистинската книга за вас.

„Војната на уметноста“ е докажан водич за целосно искористување на творечката енергија. Како да го отклучиме својот потенцијал и да ги надминеме стравот и отпорот што ни го спречуваат успехот? Со храброст, следејќи ја вистинската формула и напорно работејќи, страста може да се претвори во цел.

Таа е неопходна за секој човек и за сите животни области, не само за уметноста. Со своето богато искуство, Пресфилд ни дава детален план за препознавање и совладување на отпорот што нè спречува да се зафатиме со најважните работи. Само така можеме да постигнеме остварување на своите соништа и да почнеме да живееме слободно, водени од својата креативност.

„Неверојатно јасно и мудро дело за психологијата на творењето.“ - Џеј Мекинерни

„Отпорот е гласот во нас што ни повторува да се откажеме, да внимаваме, да не брзаме... Пресфилд е генералот со пет ѕвезди во војната против стравот.“ - Сет Годин

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Војната на уметноста

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Стивен Пресфилд
  • Достапност: На залиха
  • 300 ден


Слични продукти

Без оправдувања

За да бидете успешни не е потребно да сте родени под среќна ѕвезда, да бидете богати, да имате идеал..

Автор:

400 ден

Кога телото вели не

Кога самите не сме способни да му кажеме „не“ на стресот, телото зборува место нас. А кога телото ни..

Автор:

550 ден

Како да престанете да се грижите и да почнете да живеете

За мудриот човек секој нов ден значи нов живот.Како да ја планираме и направиме поубава иднината, бе..

Автор:

400 ден

Нашиот луд мозок

Невронауката ни дава забавни и интригантни одговори на прашањата зошто понекогаш нашиот сопствен моз..

Автор:

420 ден

Ознаки: vojnata na umetnosta, stiven presfild