Мрачни семејни тајни, убиства, измами и вечната потрага по вистината сместени во прекрасно опишаниот лозарски крај на Галиција.

Познатиот писател Мануел Ортигоса добива известување дека неговиот сопруг Алваро Муњис де Давила загинал во сообраќајна несреќа во Галиција кога всушност требало да биде на службен пат во Барселона. Се упатува таму и открива дека истрагата за случајот е затворена, а човекот со кој бил во брак петнаесет години криел од него дека потекнува од богато благородничко семејство и дека тој му е единствениот наследник.

Растргнат помеѓу болката од загубата и од сознанието за двојниот живот, сака да избега веднаш по погребот. Но го задржува Ногеира, полицаец во пензија, кој се сомнева во околностите за смртта на Алваро исто како и за друг смртен случај во неговото семејство, за кој мисли дека бил прикажан како несреќен случај. Заедно со свештеникот Лукас, кој му бил најдобар пријател на загинатиот од детството, го наведуваат Мануел да започне истрага за ненадејното патување на Алваро во Галиција и за неговиот таен живот. Ја почнуваат потрагата по вистината во место во кое старите обичаи и верувања се длабоко вкоренети и место што крие многу тајни.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Сето тоа ќе ти го дадам

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Долорес Редондо
  • Достапност: На залиха
  • 650 ден
  • 520 ден


Слични продукти

Крикот на ластовицата

Книгата го поставува прашањето: Дали е поопасен сериски убиец што убива педофили или е поопасен чове..

Автор:

400 ден 500 ден

Бувот лови само ноќе

#2 Миа Кригер и Холгер МункТинејџерка со проблеми во однесувањето исчезнува од домот за млади. Набрг..

Автор:

360 ден 450 ден

Сјаење

Сјаење претставува олицетворение на современиот хорор-роман и дава прониклив увид во едно растурено ..

Автор:

400 ден 500 ден

Шепкачот

По ненадејната смрт на неговата млада жена, Том Кенеди смета дека она што може да им помогне нему и ..

Автор:

360 ден 450 ден

Ознаки: seto toa kje ti go dadam, dolores redondo