„Се надеваме дека Вашиот син ќе може да ни одговори на неколку прашања во врска со едно девојче кое исчезнало синоќа…“

Ерика Кас има совршено семејство и совршен живот. Сѐ до вечерта кога двајца детективи се појавуваат на нејзината врата. Една средношколка исчезнува од тивката предградска населба на Ерика. Полицијата се сомнева во најлошото – убиство. А синот на Ерика, тинејџерот Лиам, е последниот кој го видел девојчето живо.

Ерика отсекогаш насетувала нешто мрачно и вознемирувачко во нејзиното навидум совршено постаро дете. Таа сака да верува дека тој е невин, но како што доказите се трупаат, така ѝ станува сѐ потешко да се бори против вистината – можно е Лиам да го направил незамисливото.

И сега таа мора да се запраша себеси: колку далеку е подготвена да оди за да го заштити сопствениот син?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Совршениот син

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Фрида МекФаден
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Киберијада

„Киберијада“ претставува уникатна збирка научнофантастични раскази за „најпрочуените конструктори“ К..

Автор:

400 ден

Натриум хлорид

На својот шеесетти роденден, една жена си го одзема животот. Кога случајот пристигнува на бирото на ..

Автор:

550 ден

Сестра

„Јас би направила сѐ за тебе, само да можам повторно да те видам. Тука е помирно и тишината ми дава ..

Автор:

470 ден

Новогодишна ноќ

Едно среќно семејство, по многу години престој во Германија, за Нова година се враќа во Македонија, ..

Автор:

300 ден

Ознаки: sovrseniot sin, frida mekfaden