Поранешен ФБИ преговарач за меѓународни киднапирања и ситуации со заложници споделува нов, но докажан метод за преговарање – ефективен во која било ситуација, со многубројни примени во секојдневниот живот.

Од мрачните улици на Канзас Сити, Мисури, Крис Вос преоѓа во ФБИ, каде што неговата кариера како преговарач при киднапирања го става во ситуации лице в лице со ограбувачи на банки, лидери на банди и терористи. „Никогаш не прифаќај компромис“ ве носи во длабоката внатрешност на светот на преговорите – и тоа оние најважните, најделикатните, каде што може најмногу да се изгуби или добие. Вос ги открива деветте клучни принципи кои им помогнале нему и на неговите колеги тогаш кога било најважно – кога нечии животи зависеле од нивните преговарачки вештини.

Црпејќи од реалните искуства на врвен професионалец, „Никогаш не прифаќај компромис“ ќе ви даде значајна конкурентска предност во секоја можна дискусија.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Никогаш не прифаќај компромис

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Крис Вос, Тал Раз
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Водич за животот на феноменалните девојки

Феноменалната девојка е паметна, софистицирана и секси. Со својот изглед и шарм, таа секогаш знае шт..

Автор:

499 ден

Семоќното јас

Среќата, во најголем дел, се наоѓа на дофат на индивидуата. Среќата доаѓа одвнатре, а не однадвор. С..

Автор:

400 ден

Инспиративна вистина

Книга за духовното издигнување, личните победи и враќањето на вистинскиот пат. Луѓето пишуваат ..

Автор:

350 ден

Тајната врата на успехот

Разликата меѓу успешните и неуспешните луѓе е во познавањето на начинот на кој се стигнува до целта...

Автор:

250 ден

Ознаки: nikogas ne prifakjaj kompromis, kris vos, tal raz