„Знаеш ли да чуваш тајна?” Љубовта ми предизвика зависност до точка на лудило. Јас правев работи што никогаш не би ги правела. Целосно се предадов на секое ново искушение.

Кога почувствував опасност, не се откажав. Не послушав ниту едно предупредување. Станав заробеничка на страста. Сè додека љубовта не ме надвладеа и уништи, од што нема враќање.

Единствената љубов која сега ја спознав е онаа која ме држи болна од хедонизам и тага – искривен вид на копнеж кој остава лузни на срцето.

Еротска романса исполнета со секс, мистерија и напнатост, која ќе ве држи од почеток до крај.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Хедонисти

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Кејт Стјуарт
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Писмото на госпоѓа Вилма

Секое семејство крие свои тајни. Меѓутоа, некои, е подобро да останат закопани. Ова е роман за тајни..

Автор:

450 ден

Море на загубената љубов

Селестрија секое лето го поминува во Пендрифт Хол, стара господска куќа, која со генерации е дом на ..

Автор:

490 ден

Ова завршува со нас

Понекогаш, оние што најмногу ги сакаме се тие што најмногу нѐ повредуваат.Лили Блум немала лесно дет..

Автор:

400 ден

Концерт

Кога Катриона Друо, млада музикотерапевтка, ѝ ја исполнува последната желба на една оперска дива на ..

Автор:

499 ден

Ознаки: hedonisti, kejt stjuart