Приказна исполнета со сплетки, недоразбирања и грешки, ова е новиот роман од најпродаваната авторка на „Њујорк тајмс“ Џоџо Мојес, авторката на ЈАС ПРЕД ТЕБЕ и ТИ ПОДАРУВАМ ЅВЕЗДИ.

Која сте вие кога сте принудени да одите во нечии други чевли?

Ниша Кантор живее удобен живот во светот на богатите, сè додека нејзиниот сопруг ненајдено не ѝ побара развод. Ниша е решена да продолжи со својот гламурозен живот. Во меѓувреме ќе открие дека ѝ недостасуваат најомилените чевли.

Сем Кемп очајно се бори да преживее во живо­тот. Таа едвај има време да се грижи за случајно зе­ме­ната торба од фитнес-центарот. Но, кога ја отвора тор­бата и ги здогледува црвените крокодилски чевли од Кристијан Луботин доживува шок од самодоверба што ја тера да сфати дека нешто мора да промени – а тоа нешто е таа самата.

Полн со препознатлив хумор на Џоџо Мојес, брилијантно раскажан, ВО НЕЧИИ ДРУГИ ЧЕВЛИ е роман за тоа како една мала работа одеднаш може да промени сè.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Во нечии други чевли

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Џоџо Мојес
  • Достапност: На залиха
  • 550 ден


Слични продукти

Првата жена фараон

Таа беше толку убава што сите жени ги засенуваше. Толку интелигентна, што успеа да ги погази си..

Автор:

500 ден

9 - ти Ноември

„Ова е љубовна приказна за едно типче (јас) и една девојка (Фалон). Мислам… Може ли да се смета за љ..

Автор:

380 ден

Големи мали лаги

Училиштето Пириви е мало, прекрасно основно школо во близина на плажа каде децата учат дека насилств..

Автор:

400 ден

Песто паста - храна на љубовта

Лора Патерсон, студира историја на уметност во Рим. Таа одлучува дека отсега па натаму, ќе излегува ..

Автор:

450 ден

Ознаки: vo necii drugi cevli, mojes