Постојат три вида книги: книги за забава, книги за учење и книги за лична промена. Читајќи ја оваа книга, ќе дознаете на кој вид таа припаѓа.

„Животот е убав ако се знае како да се живее“ е дело кое говори за човечките и животните судбини кои, како што ќе се уверите, можат да се менуваат без ограничувања, но само ако се знае како да се живее животот.

Во секоја од петте приказни можете да препознате дел од себе и од својата душа, за на крајот да почувствувате како нејзините посебни делови одново се спојуваат во една смислена целина.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Животот е убав ако се знае да се живее

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Ана Бучевиќ
  • Достапност: На залиха
  • 900 ден


Слични продукти

Soulfood сензационален вовед во посреќен живот

Трагајте за хармонија внатре во себе, тогаш сето она по кое трагате ќе најде пат до вас. Можеме да и..

Автор:

450 ден

Психологија на толпата и анализа на егото

Живееме во свет и општество каде влијанието на мнозинството има голем дел од индивидуалното егзистир..

Автор:

600 ден

Начинот на волкот од Волстрит

Контроверзниот Џордан Белфорт ексклузивно ни го отвора својот свет и ни нуди увид во сопствениот Сис..

Автор:

450 ден

Маркетинг

Успехот на твојот бизнис зависи од успехот на твоите маркетиншки активности. Ако можеш да откриеш шт..

Автор:

250 ден

Ознаки: zivotot e ubav ako se znae da se zivee, ana bucevikj