Алиса Лав има дваесет и девет години, лудо е вљубена во сопругот и наскоро треба да стане мајка. Замислете само колку ќе се изненади кога ќе се освести по падот во вежбалницата (во вежбалница? Па таа мрази да вежба!) и ќе открие дека има триесет и девет години и три деца на кои не се сеќава. Се разведуваат со љубениот сопруг Ник, кој ја мрази, а од сестра ѝ Елизабет, поради некоја причина, необјасниво се отуѓила.

Сега мора да сфати зошто одвај разговараат со сестра ѝ и како се претворила во една од оние преслаби мајки облечени во прескапа облека. Како можело за десет години нештата да тргнат толку наопаку? Зошто не се препознава самата себе – и што е уште полошо, зошто оваа нова Алиса ни најмалку не ѝ се допаѓа?

Алиса мора да се сети на сè што заборавила, одново да ја изгради сликата од изминатите десет години и да дознае дали работите можат да бидат како порано. А пред сè, мора да дознае дали заборавот е благослов или проклетство и дали е навистина можно човек да почне одново.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Се што заборавила Алиса

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Лиен Мориарти
  • Достапност: На залиха
  • 550 ден


Слични продукти

Кинеската сопруга

Таа, иако не беше Кинезинка, влезе во историјата на Кина. Нејзината мисија беше кинеските девојчиња ..

Автор:

480 ден

Куќата со жолта фасада

Едно необично и неочекувано запознавање, целосно го менува животот на младата Ева и засекогаш ѝ го з..

Автор:

300 ден

Изгубената ќерка

Руска принцеза. Неверојатна жртва. Мистериозна тајна…Од авторката на бестселерот Тајната сопруга ни ..

Автор:

490 ден

Доказ за љубов

По убиството на една тинејџерка, истражувачката новинарка Теса Новак забележува како мистериозен маж..

Автор:

400 ден

Ознаки: se sto zaboravila alisa, lien moriarti