Најубава меѓу убавите… Опасна и моќна… со нејзиниот стратешки ум создава најголема империја и станува легендарна кралица.

XI век, Северна Африка. Во обид да ја промени својата судбина, Зејнеб измислува лажно пророштво: дека е предодредена да се омажи за човек кој ќе создаде империја. Иако планот не ѝ успева, таа не се откажува. Убавината, интелигенцијата и амбициозноста ја доведуваат до четири брака – секој еден од нив ѝ го подига статусот сè повисоко.

Кога Зејнеб се мажи за Јусуф, тој ги прифаќа нејзините стратешки вештини кои се подобри и од неговите најдобри генерали и заедно создаваат империја. Таа станува легендарна кралица каква што никогаш немало. Кога конечно нејзината жед за моќ е задоволена, нејзиниот очај и потреба да биде сакана прават да стане најопасен ривал за жените во животот на Јусуф…

Може ли Зејнеб да ја најде љубовта по која копнее? Што ќе се случи со империјата која таа ја создаде? Дали судбината на големата кралица ќе биде уништена од една навидум безначајна жена?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ниту една како неа

  • 460 ден


Слични продукти

Еднаш и засекогаш

Една од најмаестралните и најтрогателните љубовни приказни на Џудит Мекнот ја оживува на хартија нев..

Автор:

490 ден

Девојките од песочниот замок

Бестселер автор нa њујорк тајмс1915 година. Елизабет Ендикот пристигнува како волонтер од Бостон во ..

Автор:

350 ден

Другиот брег на Босфор

Лејла е млада сопруга на секретарот на султанот Мехмед VI. Нејзината свекрва ја принудува да ги почи..

Автор:

450 ден

Десет мали воздишки

Во сообраќајна несреќа, Кејси фатално ги загуби своите најблиски. Барајќи начин како да продолжи пон..

Автор:

460 ден

Ознаки: nitu edna kako nea, adi