Мили Каловеј живее во својот автомобил и очајно бара пристојна работа. Затоа, веднаш ја прифаќа понудата за куќна помошничка во богатото семејство Винчестер, занемарувајќи ги ситните проблеми што доаѓаат со позицијата.

Се вселува во таванското сопче на прекрасната куќа, каде што има сопствен кревет и покрив над глава – но зошто вратата се заклучува само однадвор? Зошто Нина Винчестер постојано прави неред и ги меша работите и датумите? Зошто градинарот ја предупредува дека ја демне опасност, но не сака да и каже ништо поконкретно? За жал, Мили нема скршена пара и нема свој дом, па не може да си дозволи да даде отказ. Освен тоа, со се поголемата привлечност што ја чувствува кон Ендру, сопругот на Нина, не е сосем сигурна дека сака да го направи тоа.

Сепак, наскоро ќе дознае дека ситуацијата во домот на Винчестерови не е воопшто таква каква што изгледа на прв поглед.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Куќната помошничка

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Фрида МекФаден
  • Достапност: На залиха
  • 520 ден


Слични продукти

Манипулаторот

По сите индикатори, Гиљермо Розенсвајг е олицетворение на успехот. Тој е член на гватемалската елита..

Автор:

400 ден

Те набљудувам

Јас навистина не треба да ги прислушувам разговорите на другите луѓе. Но, невозможно е да не ги слуш..

Автор:

490 ден

Животот што го посакуваше

Од зад завесите, Сара кришум го набљудуваше младиот брачен пар како излегува од куќата. Беше невооби..

Автор:

490 ден

Анатомија на скандалот

#1 Најгледана серија на НЕТФЛИКССопруга. Љубовница. Политика. Моќ. Лаги.Софи Вајтхаус има прекрасен ..

Автор:

500 ден

Ознаки: kukjnata pomosnicka, frida mekfaden