За да го искачиме врвот не треба да ја совладаме планината, туку себеси. Просветлувачка книга полна со моќни сознанија што нè поттикнува да ги искачиме сопствените планини ослободувајќи се од самосаботажата. Зошто и како се самосаботираме и како да престанеме да го правиме тоа за да си го подобриме животот?

Ние инстинктивно промената ја сфаќаме како можна закана. Затоа не е ни чудно што самите си градиме сопствени кафези и доброволно остануваме во нив, иако вратата не е заклучена. Но светлината ја наоѓаме дури тогаш кога сме подготвени да ја прифатиме темнината. Со извлекување клучен увид од нашите штетни навики, со градење емоционална интелигенција и подобро разбирање на нашите мозоци и тела, можеме да се ослободиме од минатите искуства и да дејствуваме со нашиот нависок потенцијал.

Планината си ти е повик за будење што влева надеж за надминување на сите пречки што ни стојат на патот кон себеостварувањето. Заборавете ги правилата за она на што ве учеле и свесно изберете нови уверувања за да создадете живот што длабоко го посакувате и го заслужувате.

„Врвен водич за сите кои се доволно храбри да се соочат со себе и да си ја повратат моќта.“ - Џена Блек, меѓународен животен тренер

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Планината си ти

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Бријана Вист
  • Достапност: На залиха
  • 320 ден
  • 256 ден


Слични продукти

Како подобро да се мисли

Експертката за човечката природа, Кристел Петитколен, се враќа со продолжението на хитот „Како ..

Автор:

344 ден 430 ден

Маркетинг

Успехот на твојот бизнис зависи од успехот на твоите маркетиншки активности. Ако можеш да откриеш шт..

Автор:

200 ден 250 ден

Дали финансиите се навистина (такво) страшило?!

Парите не се сѐ и не е сѐ во парите, но без нив не можеме да функционираме. Не можеме да го подобрим..

Автор:

480 ден 600 ден

Добри однатре

Доктор Беки Кенеди, психолог и популарен експерт за родителство, го споделува својот револуционерен ..

Автор:

440 ден 550 ден

Ознаки: planinata si ti, brijana vist