Не мора да имате совршен живот за да бидете среќни. Среќата е избор што го правите секој ден.

Сте размислувале ли некогаш за своите мисли? Дали сте посклони кон негативните наместо кон позитивните?

Првиот чекор кон промената е да разберете како функционираат негативните мисли и емоции. Една негативна критика може да фрли во сенка стотици позитивни. Затоа, мора да научите да ги преобразувате лошите емоции и да ги претворате во позитивни. Среќниот живот е возможен ако ги следите практичните чекори што ни ги нуди Морис.

Продадена во 100.000 примероци, оваа книга содржи докажана програма што ќе ве научи на 31 практичен чекор за совладување на негативните емоции. Ќе ви покаже како емоциите да работат за вас и ќе ви помогне да ја научите формулата за преобразба на мислите.

Тибо Морис бил интроверт и неговата повлеченост не му овозможувала да ги постигне целите што ги посакувал. Кога одлучил да си го подобри животот, сè се променило. Ова е неговата приказна за тоа како ја пронашол среќата. Може да биде и патоказ кон вашата.

„Корисен, оптимистички и добро организиран водич за справување со емоциите што ќе ви помогне да станете цврсти и непокорни.“ - Киркус ривју

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Завладејте со своите емоции

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Тибо Морис
  • Достапност: На залиха
  • 380 ден


Слични продукти

Умирам ли?

Ова е единственото прашање што луѓето навистина ги интересира. Она што ги мачи ноќе и што ги тера да..

Автор:

420 ден

Перфектен бизнис план

Внимателно подготвениот план е суштина на успехот на секој бизнис. Планирањето однапред, значи дека ..

Автор:

599 ден

Без граници

Џим Квик, најдобар тренер за „мозочни мускули“ на светот, напиша упатства за ширење на менталните сп..

Автор:

490 ден

Чудесното утро

Што ако – за некое чудо – се разбудите утре и сфатите дека некоја или секоја област од вашиот живот ..

Автор:

400 ден

Ознаки: zavladejte so svoite emocii, tibo moris