Вашите мисли се реални. Тие се чиста енергија.

Речиси сите ја сфаќаме намерата како решеност што нè поттикнува да оствариме некоја замисла и да не се откажуваме од неа по никоја цена. Но оваа книга ни овозможува да погледнеме на намерата од еден поинаков и мошне корисен агол.

Со вистински случаи и примери од секојдневниот живот, д-р Вејн Дајер докажува дека сè што можеме да замислиме во нашите умови може и мора да се оствари, ако останеме во хармонија со универзалниот извор што создава сè. Ние, како и сè што постои, произлегуваме од универзалното поле на намерата. Сите сме тука благодарение на нејзината невидлива но безмерна моќ. Колку побргу ќе го согледаме тоа, толку подобро ќе живееме.

Енергетското поле на намерата постоело пред воопшто да бидеме зачнати. Има начин да ја привлечеме кон себе и да го искусиме животот на едно возбудливо и повисоко ниво. Тоа поле е насекаде околу нас и само чека да му пристапиме. Ако светот хармонично вибрира со универзалниот ум на намерата, ќе биде многу поубаво место за живеење...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Моќта на намерата

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Вејн В. Дајер
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Добри однатре

Доктор Беки Кенеди, психолог и популарен експерт за родителство, го споделува својот револуционерен ..

Автор:

550 ден

Слобода од познатото

За да се гледа не се потребни ни философија ни учител. Никој не мора да ви каже како да гледате. Едн..

Автор:

280 ден

Психологија на сонот

Соништата ни откриваат неверојатни вистини за нас самите, но ретко кој има храброст да ги прифати. В..

Автор:

200 ден

Тажни мисли

Зошто се чувствуваме лошо кога ни оди добро? Во оваа книга се испитува зошто, дури и кога ни од..

Автор:

450 ден

Ознаки: mokjta na namerata, vejn dajer