Ќе ја прифати ли неговата понуда пред часовникот да отчука полноќ?

Софи Бекет е незаконска ќерка на грофот Пенвуд и негова штитеничка. Но животот ѝ станува неподнослив кога татко ѝ ќе се ожени, а по неговата смрт новата господарка ќе ја претвори во своја слугинка. Деновите на девојката се исполнети со мачна работа, но една неверојатна ноќ засекогаш ќе ѝ ја смени судбината. Софи никогаш не си замислувала дека ќе успее да се прикраде на прочуениот бал под маски – ниту дека таму ќе го сретне својот „принц“! Но додека танцува во цврстата прегратка на шармантниот Бенедикт Бриџертон, се чувствува како принцеза. За жал, знае дека штом часовникот ќе отчука полноќ, магијата ќе заврши.

Која беше таинствената жена?

И по две години од таа волшебна ноќ, Бенедикт не може да ја заборави прекрасната дама која му ги затвори очите за сите други девојки – освен можеби за заводливата убавица облечена како слугинка која од некаде му е зачудувачки позната. Иако се заколна дека ќе ја пронајде таинствената жена од балот и ќе се ожени со неа, со секој изминат ден прекрасната слугинка завладува со неговото срце. Но ако ѝ го подари своето, дали ќе ја жртвува единствената шанса да доживее љубов како од бајките?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Понуда од џентлмен

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Џулија Квин
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Ова започнува со нас

Лили и нејзиниот поранешен сопруг Рајл најпосле успеваат да фатат ред со заедничкото одгледување на ..

Автор:

520 ден

Последиците од љубовта

Приказна за љубовта, против строгите закони на Саудиска Арабија. Неверојатниот роман на Сулејман Адо..

Автор:

499 ден

Париз за еден и други приказни

Број 1 според Њујорк тајмс, од Џоџо Мојес, авторот на „Јас пред тебе“, „После тебе“ и „Сè уште јас”...

Автор:

450 ден

Среќа за почетници

Од авторката на "Љубовта не гори во пожар". Емотивна, забавна, романтична....

Автор:

430 ден

Ознаки: ponuda od djentlmen, djulija kvin