• Лидерство – Моќни потези

Како најголемите раководители од светот го достигнаа врвот на нивната игра...

Научете ја играта, направете во вашиот потег! 

- Користете ги тактиките на Steve Ballmer од Microsoft, за да управувате со компанија која е во преоден период

- Воспоставете одговорно однесување на секое ниво, како Jamie Houghton во Corning

- Учете од T.K.Kurien, за да работите како врвните професионалци од Wipro

- Концентрирајте се на повторниот успех на вашата организација, како Fujio Mitarai од Canon

- И влезете во играта со стратегиите за понеделник наутро и со увидувањата на врвните бизнисмени од светот...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Лидерство – Моќни потези

  • Издавачка куќа: Икона
  • Автор: Непознат автор
  • Достапност: На залиха
  • 699 ден


Слични продукти

Современо семејство

Современо семејство

Духовит и практичен водич низ предизвиците на современото семејство.Како да воспоставите добри однос..

Автор:

450 ден

Школа за извонредност

Школа за извонредност

Кога поради сериозна повреда останува без работа и практично живее на каучот на сестра му, познатиот..

Автор:

420 ден

Управување со времето

Управување со времето

Вашиот успех најмногу зависи од способноста што ја имате за управување со времето. Едноставно е: кол..

Автор:

250 ден

Магијата на големите соништа

Магијата на големите соништа

Поставете си високи цели... а потоа надминете ги!Над шест милиони луѓе низ светот си го подобрија жи..

Автор:

450 ден

Ознаки: liderstvo, mokjni potezi