Насмевката е најдобриот лек за сè… Особено насмевката која се издигнала над сите неволји и преживеала многу несреќи. Насмевката која доаѓа откако си спознал дека многу ситуации во животот ги сфаќаш пресериозно. Многумина не се сеќаваат кога последен пат се насмеале од срце, зашто мислат дека треба да си којзнае колку среќен и среден за да се смееш до солзи…

Не, верувај! Животот не е лесен и се состои од многу непред­видливи ситуации, од многу бури и невремиња, предизвици, препреки и слепи улици вo кои попатно ја губиш насмевката… Ја снемува… Затоа, не дозволувај лесно нешто и некој да ја „убие“ твојата насмевка, таа е најголемиот против­отров за сите неповолни периоди низ кои порано или подоцна сите поминуваме. Не престанувај да се смееш бидејќи од насмев­ката се раѓа среќата...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Зборотерапија

  • Издавачка куќа: Икона
  • Автор: Сузана Турунџиева
  • Достапност: На залиха
  • 399 ден


Слични продукти

Намести си го креветот

Ако сакате да си го промените животот кон подобро, почнете со тоа што наутро ќе си го наместите крев..

Автор:

250 ден

Радоста на постоењето

Кога би имале можност одново да живеете, колку одлуки би промениле? Многу, зар не? Но, што ако тие о..

Автор:

300 ден

Кодексот на хероите

Ако сакате да бидете херој, тоа е лесно. Само вршете си ја должноста!Уште една инспиративна книга за..

Автор:

280 ден

Водич за животот на феноменалните девојки

Феноменалната девојка е паметна, софистицирана и секси. Со својот изглед и шарм, таа секогаш знае шт..

Автор:

499 ден

Ознаки: zboroterapija, suzana turundjieva