Лора Патерсон, студира историја на уметност во Рим. Таа одлучува дека отсега па натаму, ќе излегува само со мажи кои знаат да готват.

Томасо Маси, привлечен н слаткоречив, и вели на Лора дека е готвач во еден од најдобрите италијански ресторани. Всушност, тој е само понизен келнер.

Неговиот најдобар другар Бруно, кој, всушност, е готвач - и тоа брилијантен - е повикан на помош. Но, кога и тој ќе се вљуби во Лора, почнуваат да летаат искри...

„Химна за долче вита и радоста од храната... Текст што, на секоја страница, зрачи со посебноста и привлечноста на сокаците во Рим. Многу ми се допадна.“ - The Times

„Приказна за заведување и невозвратена љубов, во стилот на Сирано де Бержерак.“ - Glamour

„Кулинарска комедија со недоразбирања изматени од класични состојки.“ - Mail On Sunday

„Оваа прекрасна приказна ќе им се допадне на сите италофили, гурмани и романтичари.“ - Australian Women's Weekly

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Песто паста - храна на љубовта

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Ентони Капела
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Нешто слично на љубов

Нешто слично на љубов

ФБИ ја сака нејзината соработка…Како ќерка на милијардер и сопственичка на една од врвните продавниц..

Автор:

390 ден

Живот по живот

Живот по живот

Една студена, зимска ноќ во 1910 г. се раѓа Урсула Тод, трето дете на имотниот англиски банкар и нег..

Автор:

490 ден

Магдалина

Магдалина

Оваа книга ќе биде особено интересна за сите оние што сакаат книги со историска подлога и историска ..

Автор:

450 ден

Ќерката на мојата најдобра пријателка

Ќерката на мојата најдобра пријателка

Камрин Матика живее без обврски, но една роденденска честитка тоа ќе го промени засекогаш.Камрин Мат..

Автор:

420 ден

Ознаки: pesto pasta, hrana na ljubovta, entoni kapela