• Феликс Австрија

Историска сага за блискоста помеѓу Стефанија Чорњенко и Адела Ангер, ќерка на добростоечки лекар. По смртта на докторот, Стефанија станува слугинка кај Адела. Тоа, заедно со бракот на Адела и ненадејното влегување на момчето Феликс во нивните животи, ќе стане приказна за неверојатно и понекогаш чудно и тешко пријателство.

Прекрасна историска драма напишана од украинската писателка Софија Андрухович. Книга според која е снимен филмот Maid-In-Law.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Феликс Австрија

  • Издавачка куќа: Прозарт
  • Автор: Софија Андрухович
  • Достапност: На залиха
  • 350 ден


Слични продукти

Кралство од соништата

Кралство од соништата

ТОЈ Е МОЌЕН, АРОГАНТЕН И СТРАШЕН. ТОЈ Е НЕЈЗИНИОТ НАЈГОЛЕМ НЕПРИЈАТЕЛ…Ројс Вестморленд, познат како ..

Автор:

400 ден

Изгубеното писмо

Изгубеното писмо

Срцепарателна, љубовна историска приказна инспирирана од вистински ликови кои биле дел од отпорот за..

Автор:

420 ден

Крв и убавина

Крв и убавина

Кон крајот на петнаесетиот век , убавината и творештвото на Италија биле на исто рамниште со нејзина..

Автор:

550 ден

Те набљудувам

Те набљудувам

Јас навистина не треба да ги прислушувам разговорите на другите луѓе. Но, невозможно е да не ги слуш..

Автор:

490 ден

Ознаки: feliks avstrija, sofija andruhovic