Експертката за човечката природа, Кристел Петитколен, се враќа со продолжението на хитот „Како помалку да се мисли“. По читањето на книгата „Како помалку да се мисли“ сигурно веќе знаеш дека припаѓаш на кругот на личности што постојано анализираат. Свесен си и за тоа дека менталната преоптовареност е твој адут, а фантастичниот ум – алатка за самоусовршување. Само, како оптимално да се искористи тоа што се наоѓа во твојата глава? Книгата „Како подобро да се мисли“ најпосле ќе ги тргне колебањата што те мачат. Авторката ја напиша како реакција на многубројните молби на читателите што бараа совети во врска со нивните секојдневни проблеми.

Ако сакаш да го продлабочиш знаењето за исклучително размислувачките и да дознаеш како да пронајдеш мир на професионален план, во односите со најблиските и во љубовта, задолжително земи ја оваа книга! Покрај неа подобро ќе се разбереш себе си и другите, ќе ја развиеш и ќе ја засакаш својата необична посебност, а исто така ќе научиш како да го организираш опкружувањето за во него да се чувствуваш посигурно...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Како подобро да се мисли

  • Издавачка куќа: Бата Прес
  • Автор: Кристел Петитколен
  • Достапност: На залиха
  • 430 ден


Слични продукти

Во вортексот на остварените желби

Бестселер од Ана Бучевиќ, најзначајна балканска авторка на модерната психологија и мотивациски говор..

Автор:

650 ден

Остани позитивен со Марко Аурелиј

Што можам да сторам за да бидам среќен? Како треба да се однесувам со другите? Како помалк..

Автор:

280 ден

Клубот 5 наутро

Светски признатиот гуру Робин Шарма ви го претставува концептот на Клубот 5 наутро – докажан систем ..

Автор:

500 ден

Храброста да се биде свој

Ако не го живеете својот живот за себе, тогаш кој ќе го живее за вас? Дали среќата е нешто што ..

Автор:

420 ден

Ознаки: kako podobro da se misli, kristel petitkolen