Во позната лондонска канцеларија на угледен адвокат влезе жена во скапа, но многу извалкана облека што виси на нејзиното изнемоштено тело. Таа изгледа како да има потешкотии да зборува. Персоналот во канцеларијата мисли дека станува збор за скитничка која спие по улици. Кога адвокатот, г-дин Армстронг, го дознава името на неговата посетителка, целиот персонал е шокиран од неговата реакција.

Тој е премногу возбуден што конечно ќе ја реши мистеријата што го мачи дваесет и шест години – Ајрин, сега наречена како „Тивката дама“ – некогаш млада, многу убава и музички надарена. Сопруга на најбогатиот и најмоќен маж и мајка на сакан син… Што се случило со неа? Што правела и каде била во текот на сите тие години? Каде исчезнал нејзиниот прекрасен глас?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Тивката дама

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Кетрин Куксон
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Осаменоста на простите броеви

Осаменоста на простите броеви

Аличе во својата седма година се уште не знае што би сакала од животот, но сигурна е дека не го сака..

Автор:

420 ден

Господарката на степата

Господарката на степата

Никој не може да избега од судбината: „Господарката на степата“, третиот роман во сагата за легендар..

Автор:

270 ден

Ќерки на судбината

Ќерки на судбината

Ќерките на Вилијам Мелвил се наследнички на најексклузивната модна династија во светот. Тие се убави..

Автор:

490 ден

И планините одекнаа

И планините одекнаа

За неговите книги ќе кажат дека нема да успеете да ги прочитате, без притоа добро да се исплачете. Т..

Автор:

450 ден

Ознаки: tivkata dama, ketrin kukson