• Ова започнува со нас

Лили и нејзиниот поранешен сопруг Рајл најпосле успеваат да фатат ред со заедничкото одгледување на нивната ќерка, кога таа ненадејно го среќава Атлас, нејзината прва љубов. Пресреќна е што најпосле времето е на нивна страна и веднаш ја прифаќа неговата покана да излезат. Но возбудата ѝ е засенета од сознанието дека, иако повеќе не се во брак, Рајл е голем дел од нејзиниот живот и дека нема да му се допаѓа што Атлас е дел од животот на Лили и нивната ќерка.

Раскажана од перспективите на Лили и Атлас, Ова започнува со нас продолжува токму онаму каде што завршува епилогот од неверојатно возбудливата Ова завршува со нас. Откривајќи ни повеќе детали од минатото на Атлас и следејќи ја Лили додека ја зграпчува втората шанса што ѝ ја дава љубовта, додека и двајцата се справуваат со љубоморниот поранешен сопруг, Колин Хувер ни докажува дека никој не умее подобро од неа да допре до нашите срца.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ова започнува со нас

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Колин Хувер
  • Достапност: На залиха
  • 520 ден


Слични продукти

Признание

Признание

Годините кога Цариград се претвори во Истанбул. Одмазда и страст, добрина или зло, животи расфрлани ..

Автор:

350 ден

Љубовта е таа што не ја разбираме

Љубовта е таа што не ја разбираме

Еден врел јулски ден семејството се вози со автомобил, а потоа возачот наеднаш кочи и се случува кав..

Автор:

250 ден

Збогум најмила

Збогум најмила

Што е поважно, дали љубовта или пријателството? Дали правдата или мајчинството? И ако човек не може ..

Автор:

420 ден

Почеток од соништата

Почеток од соништата

По враќањето во долината Хадсон, Итан Бишоп веќе не е истата личност како што беше некогаш. Како пор..

Автор:

430 ден

Ознаки: ova zapocnuva so nas, kolin huver