• Божиќна размена

Ема Далеј, заменска наставничка и надежна музичарка, посакува бел, снежен Божиќ, што сигурно нема да го добие во сончевата Аризона. Кога семејството на нејзината другарка годинава одлучува да си ја размени куќата со друго семејство во Карпестите Планини во Колорадо за време на празникот, не може да ја одбие поканата.

Тајлер Вест Прескот е популарен текстописец и талентиран музичар. Мајка му го убедува да одат во Аризона за Божиќ. Неволно се согласува, но судбината ги вмешува прстите и го пропушта летот. Она што не го очекува е да ја запознае милата и неодолива Ема. Се решава да остане, но не сака гостите да дознаат кој навистина е тој... Следува хаос.

Мелоди Карлсон раскажува една прекрасна божиќна приказна што ќе ви ги стопли срцата во студените зимски вечери...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Божиќна размена

  • Издавачка куќа: Збор
  • Автор: Мелоди Карлсон
  • Достапност: In Stock
  • 370 ден


Слични продукти

Самурајот од Севилја

Самурајот од Севилја

Самурајот од Севилја е љубовна приказна од средновековна Шпанија, во седумнаесеттиот век. Љубов што ..

Автор:

470 ден

Без каење

Без каење

Морган има родено дете претерано млада. Заради тоа дете, се има омажено со првото момче од средно шк..

Автор:

440 ден

Преблиску

Преблиску

Тој имаше тајна што го сруши нејзиниот свет. Таа сè што знаеше за него, не беше вистина.Откако Блер ..

Автор:

450 ден

Анаис од Монмартр

Анаис од Монмартр

Со куфер во едната рака и транспортер за мачки во другата, Анаис Мишел доаѓа во Париз со амбиција да..

Автор:

300 ден

Ознаки: bozikjna razmena, melodi karlson