Интимна биографија за Тим Берглинг – Авичи, легендарниот диџеј што прерано го напушти овој свет.

Диџејот и продуцент Тим Берглинг, во цел свет познат под уметничкото име Авичи, експлодира на музичката сцена како огномет наспроти ноќно небо. Беше музички визионер, кој со своето чувство за мелодија успеа да го дефинира периодот кога шведската и европската хаус-музика го освојуваа светот.

Но, Тим Берглинг исто така бил и интровертен и кревок млад човек, принуден пребрзо да порасне. По цела серија инциденти, кои резултираат со болнички престој, тој ја прекинува турнејата летото во 2016 година. Едвај две години подоцна, си го одзема животот.

„Тим – официјалната биографија на Авичи“ е дело на наградуваниот новинар Монс Мосесон, кој добива специјален пристап до белешките на Тим, а прави интервјуа и со неговото семејство, како и со неговите пријатели и колегите од музичкиот бизнис. Биографијата искрено ги претставува Тим и неговата животна потрага, не срамејќи се од тешкотиите со кои се соочувал...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Тим – официјалната биографија на Авичи

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Монс Мосесон
  • Достапност: На залиха
  • 600 ден


Слични продукти

Чувствителен човек

Moур, средовечен актер, патува низ Европа со својата сопруга и двете мали деца. Посетуваат театарски..

Автор:

550 ден

Така зборуваше Заратустра

Стани она што си! Овде не говори фанатичар, овде не се проповеда, овде не се бара верата. Ниче, еден..

Автор:

450 ден

Aктивната страна на бескрајот

Овој автобиографски роман го претставува долгиот пат, животниот пат на Кастанеда, фокусиран на негов..

Автор:

200 ден

Министерство за врвна среќа

Приказната во „Министерство за врвна среќа“ полека и мајсторски се ткае низ сиромашните квартови на ..

Автор:

500 ден

Ознаки: tim, oficijalnata biografija na avici, mons moseson